Darko Bišćan66
Slaven Tomić24

Neodigrani susreti
Spring GDSI Traditional 2021 - osvrt

Kako vremenska prognoza nikako da se nakloni organizatoru, tako je bilo i za ovaj turnir, ali srećom dan se ipak pokazao kao savršen za lupanje žute loptice na crvenoj zemlji. Kao i svake godine na turniru su nastupali najbolji od najboljih iz GDSI zajednice.

Glavni turnir

Zbog ne do kraja popunjenog turnira prvi nositelj turnira Vedran Fak je bio slobodan prvo kolo, a Neven Horvatić je prošao u drugo kolo bez borbe zbog ozljede leđa Domagoja Nosića. Najnapetiji i najduži meč prvog kola su odigrali Vlado Suša i Dražen Malbašić. Naime „Draško“ se glatko prošetao kroz prvi set bez izgubljenog gema, a u drugom setu u tie-breaku je imao meč loptu. Ipak, Vlado ostaje smireniji i osvaja drugi set. Tie-break trećeg seta ponovno donosi dramu, ali Vlado na kraju izlazi kao pobjednik sa rezultatom 8:6. Ostali nositelji turnira su potvrdili svoj status i lagano se plasirali u drugo kolo.

Drugo kolo Suša nastavlja „mučiti“ protivnike, te Miroslava Mlinarića odvodi u tie-break prvog seta, a uzima i dva gema u drugom setu, ipak „Miro“ završava meč u svoju korist i plasira se u četvrtfinale. Treba izdvojiti obiteljski meč brata i sestre Kalac. Stariji buraz ne popušta niti na terenima te tako prolazi dalje bez izgubljenog gema.

Četvrtfinale nam je donijelo uzbudljive mečeve od kojih treba izdvojiti nekoliko. Miroslav Mlinarić i Marko Habuš su odigrali napeti meč u tri seta. Prvi i drugi set završavaju u tie-breaku, prvi u korist Marka, drugi lijevorukog „Mlinke“. Treći i završni set osvaja Marko u napetom tie-breaku sa rezultatom 7:5. Meč  koji su mnogi nazvali finale prije finala odigrali su Nenad Jakšić i Goran Kovačić. Zavidna količina publike se skupila da bi ispratili taj spektakl, te uživali u prvoligaškim udarcima. „Neno“ nije popustio „tehnički savršenim“ udarcima „Kove“ te se plasirao u polufinale rezultatom 4:3 4:3.
Šećer na kraju i vjerojatno najveći preokret ove sezone na turnirima nam je priuštio Marko Lautar koji je u srčanoj borbi protiv Saše Kalca uspio preokrenuti rezultat od 0:4 0:3 u svoju korist, pritom spasivši 5 meč lopti (ako se organizator dobro sjeća) i slaviti u trećem setu sa rezultatom 8:6. Svaka čast Marko!

Polufinale Lautar nastavlja mučiti svoje protivnike te odvodi Nenada u treći set, iako je na početku meča i osvajanja prvog seta za Marka izgledalo kao da Marka očekuje po tko zna koje uzastopno finale na turnirima u zadnjih par mjeseci. Ipak (po organizatorovom nestručnom mišljenju) glavni favorit za osvajanje naslova prolazi u finale sa rezultatom 7:4 u trećem setu.
Drugi okršaj polufinala između domaćina terena Faka i gosta Habuša začuđujuće glatko odlazi na stranu Marka sa rezultatom 4:1 4:2.

Finale koji smo svi željno iščekivali nam je priuštilo puno nezaboravnih poena i winnera, vidno „odmorni“ igrači su udarali bez milosti i odigrali meč pun žara. :P
Šalu na stranu, neovisno o nažalost za publiku ne gledljivom finalu, igrači su pokazali zašto su se našli u finalu glavnog turnira, te su odveli meč u neizvjesnu završnicu u kojoj Nenad Jakšić  uspijeva osvojiti najjači pojedinačni turnir GDSI-a ove godine (izuzev Mastersa). Čestitke Neno!

(klik na sliku za veći prikaz)

Utješni turnir

Utješni turnir nam također donosi pregršt zanimljivih mečeva. Prvo kolo su se svi „kvazi“ nositelji uspjeli prošetati i osigurati treći meč dana.
Četvrtfinale također dosta glatko prolazi te plasira Nevena Horvatića, Dražena Malbašića, Antu Grancarića i Duška Govorka u polufinale.

U prvom polufinalu „Draško“ ostaje bez snage, te ga Neven uspijeva dosta lako „namazati“ i plasirati se u finale rezultatom 4:1 4:1. Drugo polufinale između Grancarića i Govorka je bio najneizvjesniji meč utješnog turnira koji Ante uspijeva završiti u svoju korist rezultatom 1:4 4:2 7:3 i plasirati se u svoje prvo GDSI finale.

U napetom finalu, koji su mnogi pratili više nego finale glavnog turnira, Neven Horvatić potvrđuje svoj status u GDSI zajednici te ne dopuštajući da ga nedavna pauza koči osvaja utješni turnir sa rezultatom 4:3 4:3. Čestitke Nevene!

Hvala svima na sudjelovanju, dobrim mečevima i ugodnom druženju. Do idućeg turnira.
- Tino Kirin

Objavljeno: 13.5.2021. (Vedran Fak)

GDSI Challenger 2021 - najava turnira

Pozdrav svima!

U subotu, 29.05.2021. na Veternici održati će se prvi GDSI Challenger turnir! Turnir je namjenjen GDSI igračima ispod 100. mjesta po klasičnom rankingu te pridošlicama sličnog teniskog ranga. ELO prag za sudjelovanje je 1400 (na dan 13.05.2021.).

Općenito o turniru

Lokacija: HTK Veternica. Link na mapu

Početak turnira: Subota, 29.05.2021. oko 09:00h.

Ždrijeb: 32 glavni turnir, 16 utješni turnir

Pravila: Dva dobivena seta do 4 sa No-ad bodovanjem. Set tie-break se igra do 5 na dva razlike (promjena strana na 4). Match tie-break se igra do 7, također na 2 razlike (promjena strana na 6).

Kotizacija: 130kn (plaća se u gotovini na dan turnira)

ELO prag: Nastup je dozvoljen igračima sa ELOm ispod 1400. Gleda se ELO koji je bio na dan početka prijava (13.05.2021.).

Prijava

Za prijavu pošaljite mail sa subjektom "Prijava za GDSI Challenger" na adresu vedran.fak@gmail.com.

Oldies but Goldies - 2021

Nakon godinu dana pauze, vraća se turnir za igrače 40+.
Ako ste rođeni 1981-ve ili prije, pozvani ste na ovaj turnir, u suprotnome, pričekajte još koju godinu :)

Turnir će se održati na Veternici, 22.5.2021.

Organizacijski tim osigurat će vam nezaboravno iskustvo.
Live ždrijeb, po prosjeku Elo-a i rang liste vodit će Vule, Lautar će se pobrinuti da bude dovoljno hrane, Kipa će uskočiti ako će trebati riješti još koji detalj.
Svoje mjesto možete osigurati uplatom kotizacije - 130kn, na IBAN: HR2323400093201562706 - Danko Greiner.

Igrat ćemo na 2 seta, do 4, po NoAd pravilima, glavni i utješni turnir.

Broj liga: 66
Nastupalo igrača: 327 (303 + 24) (rekord)
Raspored je napravjen za 648 susreta, odigrano 518 (79,94%).
Dodjeljeni bodovi za neodigrane susrete: 106
Neodigrani susreti, bez dodjele bodova: 24
Najbrži reket: Josip Matić

Nove lige su napravljene,  obavezno pošaljite mail igračime svoje lige i sretno svima!

Sezona 2021/05 traje do 13.6.2021.

Objavljeno: 10.5.2021. (Danko Greiner)

Još malo pa kraj sezone 2021/04

Sezona 2021/05 počinje 10.5.2021,
dakle trenutna sezona se NE produžuje.

Podsjetnik 1: Ako svoj susret igrate nakon 8.5. obavezno ga upišite u kalendar i javite odboru igrača. U suprotnome rezultat neće biti uračunat.

Podsjetnik 2:​ Ako imate neodigranih susreta, obavezno ih registriraje.

Podsjetnik 3: OBAVEZNO Provjerite svoj status

Podsjetnik 4: Ako niste u mogućnosti odigrati svoje susrete, molimo vas da o tome obavijestite odbor@tenisliga.com, kako ne bismo morali primjenjivati disciplinske mjere za neodigrane susrete

Objavljeno: 9.5.2021. (Danko Greiner)

Interview - Vlado Suša

Objavljeno: 7.5.2021. (Danko Greiner)

Spring GDSI Traditional 2021. - ždrijeb i raspored igranja

Općenito

Turnir počinje u 09:00h. Molim igrače da dođu minimalno 15 minuta ranije kako bi krenuli na vrijeme sa mečevima.

Pravila igranja: Dva seta do 4, bez prednosti (tzv. "no-ad" pravilo). Treći set je tie-break do 7 (na dva razlike). Set tie-break se igra do 5 (na dva razlike).

Osvrt Veternica 2021.

U ranim jutarnjim satima nakon ispijanja prve kavice krenuli smo sa razigravanjem po skupinama. Svi nositelji iz prvog jakosnog ranga su potvrdili svoje statuse nositelja i osim jednog nešto neizvjesnijeg meča par Jakšić/Dobrović su upisali 2 pobjede u svojoj skupini pobijedivši vrlo nezgodan par i jedan od 2 mix parova Fak/Šelaj.

Drugi mix par bio je Nedić/Dragićević koji su se "spojili" netom prije samog turnira, bilo je još sličnih slučajeva (Samodol/Hrgović).
Nakon razigravanja po skupinama, nastavak turnira, točnije osminu finala su izborila 2 najbolja para iz skupine.

Od mečeva iz 1/8 finala vrlo zanimljiv (rezultatski) priuštili su nam Beler/Čop i Mačkić/Špehar sa odigrana 2 tie-breaka u oba seta da bi se na kraju provukli za poen više par M/Š.
Mirtl/Kirin su bili blizu iznenađenju već u osmini finala, u također odličnom meču, protiv iskusnog para Ljubičić/Bare koji su na kraju slavili 7:4 u odlučujućem setu.

Četvrtfinala su donijela pomor favorita (ili onih koji su se tako osjećali :-)) pa tako spomenimo i susret prvih nositelja Fiket/Petrinić koji su imali prvi pravi ispit protiv para koji se potajno nadao dizanju "kante" Dobrović/Jakšić pobijedivši ih 2-1 u setovima.
Jednostavno su popularni Fiketići bili prejaki za našeg Nenu i Luku.
Iskusni lisac Ozimec je još jednom potvrdio svoju kvalitetu i u igri parova pobijedivši sa svojim partnerom za ovaj turnir Dadom (Minarik) drugi iskusni par Ljubićić/Bare i tako izborio polufinale.

Zanimljivo je bilo pratiti i sraz bivših "doubles" partnera Lautra koji je igrao sa kolegom Galićem protiv Kovačić-a koji je standardno nastupio sa Habušem (op.a. ukoliko se zovete Marko možete se javiti Goranu za buduću suradnju :-)). Prije samo 7 dana Lautar/Kova su osvojili GDSI masters parova, dok je u ovom susretu Marko bio sretniji i spretniji.

Sva nadanja, maštanja oko mogućeg polufinala popularnom diskorderu Špehiju (pripadnicama ljepšeg spola odaziva se i na Špele)  i organizatoru turnira, srušili su najdugovječniji te po mnogima jedini "pravi doubles par" Vuletić/Kipčić pobjedom 7:4 u odlučujućem setu.

Očekivano u  svim susretima četvrtine finala vidjeli smo odlučujući set.

Polufinale kao polufinale, napeto kao u tvornici hozentregera iliti 2 meča u 3 seta.
Fiket/Petrinić su zaustavljeni od rutinera Vule/Kipa i na taj način zautavili san da imamo 2 godine za redom istog pobjednika Veternice.
Drugo polufinale je bilo također "naknap" gdje su Lautar/Galić imali nešto više mirnoće i koncentracije od para Ozimec/Minarik.

Finale nam je donijelo i kišu te samo na kratko prekinulo meč koji se rezultatski čini kao da je bila "jednosmjerna ulica", ali nešto više svježine i energije su osigurali paru Lautar/Galić osvajanje 5 .jubilarne "Veternice". Moramo spomenuti da je kolega Lautar nastavio svoj niz odličnih rezultata odigravši 4. finale u kratkom vremenu.

Koristim ovu priliku da se zahvalim svima koji su došli podružiti se i podržati turnir za kojeg možemo reći da je bio vrlo  zanimljiv što potvrđuju i nova imena na listi pobjednika.
Također veliko hvala domaćinima Željku i gospodinu Iveku, glavnim grill majstorima - Lautaru, Petru Matiću, Siniši Lelak te Ani i Nini na pomoći oko hrane te naravno Vuletu koji je pomogao oko čitavog turnira.

Nagrade za naše finaliste i osvajače osigurao je Tennis-zone.hr

Do sljedeće prilike!

Kenan

Objavljeno: 5.5.2021. (Slaven Vuletić)

Spring GDSI Traditional 2021.

Dragi naši,

napokon nam je završila zima i krenuli smo sa igranjem turnira na otvorenom.

Stoga vas ovim putem pozivam da se prijavite na naš tradicionalni Spring GDSI Traditional koji će se ove godine održati
na prekrasnim terenima SC Prince u subotu 08.05.2021.

Kotizacija za turnir iznosi 140 kn te je ona ujedno potvrda o nastupu, a plaća se organizatoru na licu mjesta prije početka prvog
igračevog susreta. Kotizacija uključuje igranje minimalno dva meča, hranu i nagrade za pobjednike.

Način igranja: na ispadanje
Pravila igranja: dva seta do 4, treći set tie-break do 7 (bez prednosti, na 40-40 se igra odlučujući poen, tzv. "no-ad" pravilo)
Kotizacija: 140 kn
Loptice: Dunlop Fort All Court